Forum Dla miłośników Czterech łapek | FORUM ZNÓW OTWARTE!!! Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy    Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Dog niemiecki
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dla miłośników Czterech łapek | FORUM ZNÓW OTWARTE!!! Strona Główna -> Grupa II
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Atha
Psia Mama
Psia Mama



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 662
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: <złe polecenie, lub nazwa pliku>

PostWysłany: Sob 17:42, 04 Lut 2006    Temat postu: Dog niemiecki

KRAJ POCHDZENIA:
PRZEZNACZENIE:
KLASYFIKACJA FCI: Niemcy
Pies towarzyszący,pilnujący,obrończy
Grupa 2: pinczer,sznaucer,molosowate i szwajcarski pies pasterski
Sekcja 2.1:molosowate,dogowate bez pracy egzaminacyjnej

WYGLĄD OGÓLNY Dog niemiecki łączy w swoim pięknym, szlachetnym wizerunku wielką, silną i spoistą budowę ciała z dumą i elegancją. Poprzez połączenie szlachetności, harmonii sylwetki ze szczególnie wyrazistą, pełną ekspresji głową, sprawia na patrzących wrażenie szlachetnej statuy. Dog jest Apollem wśród psich ras.

WAŻNE PROPORCJE Sylwetka psa wydaje się niemal kwadratowa. Dotyczy to zwłaszcza samców. Długość tułowia-od krawędzi mostka do kości kulszowej-nie powinna przekroczyć wysokości w kłębie o więcej niż 5% u samców i 10% u suk.

USPOSOBIENIE Dogi są przyjazne, pełne miłości, rodzinne, oddane i przywiązane do właściciela, a w szczególności do dzieci. Są natomiast powściągliwe i ostrożne wobec obcych. Pożądany jest pies pewny siebie, odważny, ale dający się łatwo poprowadzić ,pojętny i zdolny. Musi być zrównoważony, odporny na różnego rodzaju bodźce, podniety, podrażnienia. Ten próg odporności musi być wysoki. Dog nie może być psem agresywnym.

GŁOWA W harmonii z całą postawą, wydłużona, wąska, wyrazista i subtelnie wyrzeźbiona, w szczególności partia pod oczami. Łuki brwiowe dobrze rozwinięte, jednak bez szczególnego uwydatnienia. Odległości od czubka nosa do przełomu czołowego (stopu) i od przełomu czołowego do słabo zaznaczonej potylicy powinny być możliwie jednakowe. Górne linie kufy i czaszki (partii czołowej) powinny przebiegać równolegle. Głowa widziana z przodu musi wydawać się wąska, przy czym grzbiet nosa powinien być możliwie jak najszerszy. Mięśnie policzkowe tylko lekko zaznaczone, w żadnym razie silnie uwydatnione.

PRZEŁOM CZOŁOWY
Wyraźnie zaznaczony

NOS
Dobrze rozwinięty i wykształcony, szeroki, z dużymi otworami. Musi być czarny. Wyjątek stanowią dogi maści arlekinowej, u których czarny nos jest pożądany, ale barwa cielista jest tolerowana.

KUFA
Powinna być głęboka i jak najbardziej prostokątna. Kąt wargi łatwy do rozpoznania. Wargi ciemno zabarwione. U dogów arlekinów tolerowane są wargi niezupełnie zabarwione, bądź cieliste.

SZCZĘKI
Dobrze wykształcone, szerokie. Silne, zdrowe i kompletne uzębienie, odpowiednie do reguły zębowej. Zgryz - nożycowy.

OCZY
Średniej wielkości, okrągłe, jak najciemniejsze, z żywym, mądrym wyrazem. U dogów arlekinów tolerowane są oczy jasne lub o zróżnicowanej barwie. Powieki powinny bardzo dobrze przylegać.

USZY
Z natury wiszące, wysoko osadzone, średniej wielkości. Przednie krawędzie przylegają do policzków.

SZYJA Długa, muskularna. Dobrze wykształcona nasada szyi, zwężająca się ku głowie, z łukowato wygiętą linią karku. Szyja powinna być noszona uniesiona ku górze, przy czym lekko podana do przodu.

TUŁÓW KŁĄB
Jest to najwyższy punkt silnego tułowia. Utworzony jest przez górne krawędzie łopatek, które przewyższają wyrostki kręgowe.

GRZBIET
Krótki i napięty, zbliżony do linii prostej,nieznacznie opada ku tyłowi.

LĘDŹWIE
Lekko wysklepione, szerokie, silnie umięśnione.

ZAD
Szeroki, mocno umięśniony. Od kości krzyżowej do nasady ogona łagodnie opada.

KLATKA PIERSIOWA
Sięgająca stawu łokciowego. Dobrze wysklepiona, dalej sięgająca do tyłu żeber. Odpowiedniej szerokości z uwydatnionym przedpiersiem.

LINIA DOLNA
Brzuch dobrze podciągnięty do tyłu, tworzy razem z dolną krawędzią klatki piersiowej pięknie wygiętą linię.

OGON
Sięgający stawu skokowego. Wysoko, szeroko osadzony, zwężający się równomiernie ku końcowi. Zwisający równomiernie, z naturalnym rozkołysaniem. Podczas pobudzenia, zdenerwowania, albo w ruchu noszony jest nieznacznie szablasto wygięty, nieco tylko uniesiony ponad linię grzbietu. Szczotka na ogonie jest niepożądana.

KOŃCZYNY PRZEDNIE ŁOPATKA
Silnie umięśniona, długa, ukośnie ustawiona, tworzy razem z ramieniem kąt około 100 do 110 stopni.

RAMIĘ
Silne i muskularne, dobrze przylegające, powinno być trochę dłuższe od łopatki.

ŁOKCIE
Nie są skręcone ani na zewnątrz ani do wewnątrz.

PRZEDRAMIĘ
Silne, muskularne. Widziane z przodu i z boku-zupełnie proste.

STAW NADGARSTKOWY
Silny, stabilny, nieznacznie wyróżniający się ze struktury przedramienia.

ŚRÓDRĘCZE
Silne, widziane od przodu proste, z boku -tylko nieznacznie skierowane do przodu.
ŁAPA PRZEDNIA
Owalna, dobrze wysklepiona, zwarta. Tzw. kocia łapa. Pazury krótkie, mocne, jak najciemniejsze.

KOŃCZYNY TYLNE Cały ich szkielet kostny przykryty jest przez silne mięśnie, które powodują, że zad , udo, oraz biodra są szerokie i zaokrąglone. Tylne kończyny oglądane z tyłu ustawione są równolegle do kończyn przednich.

UDO
Długie, szerokie, bardzo muskularne.

KOLANO
Silne, ustawione prawie dokładnie pod stawem biodrowym.

PODUDZIE
Długie, prawie tej samej długości jak udo, dobrze umięśnione.

STAW SKOKOWY
Silny, stabilny, nie może być skierowany ani na zewnątrz ani do wewnątrz.

ŚRÓDSTOPIE
Krótkie, silne, ustawione niemal prostopadle do tułowia.
STOPA
Owalna, dobrze wysklepiona, zwarta. Pazury krótkie, mocne, jak najciemniejsze.

RUCH Harmonijny, elastyczny, lekki, miarowy i sprężysty. Kończyny widziane zarówno z przodu, jak i z tyłu muszą poruszać się równolegle.

SKÓRA Przylegająca, naprężona. U psów jednobarwnych dobrze pigmentowana, u arlekinów w rozkładzie zabarwienia występują plamki pigmentu.

SZATA Włos bardzo krótki, gęsty, gładko i równo przylegający, z połyskiem.

UMASZCZENIE Dogi niemieckie grupuje się w trzech niezależnych zastawieniach umaszczenia: żółte i pręgowane, arlekiny i czarne, błękitne

ŻÓŁTY
Jasno -złoto -żółty do nasyconego żółto -złotego. Pożądana jest czarna maska. Nie są natomiast porządane małe białe znaczenia na piersi i palcach.

PRĘGOWANY
Barwa zasadnicza jasnożółta do złoto -żółtej, z czarnymi, jak najbardziej równimiernie rozłożonymi i wyraźnie zaznaczonymi pręgami, przebiegającymi w kierunku żeber. Pożądana czarna maska. Nie są natomias pożądane małe białe znaczenia na piersi i palcach.

ARLEKIN
(biało czarny) Barwę zasadniczą stanowi czysta biel, możliwie bez żadnych odcieni. Występuj ana niej dobrze porozkładane na całym ciele, nierównomiernie poszarpane, intensywnie czarne plamy. Nie są natomiast pożądane łaty szare czy brązowe.

CZARNY
Błyszcząca, intensywna czerń. Dopuszcza się białe znaczenia. Zalicza się tu także dogi tzw. płaszczowe, u których czerń niejako w postaci płaszcza pokrywa główną partię tułowia. Kufa, szyja, klatka piersiowa, brzuch, kończyny i koniec ogona mogą być białe.

BŁĘKITNY
Czysty, stalowy błękit. Dopuszczalne są białe znaczenia na piersi i łapach.

WIELKOŚĆ Wysokość kłębu : u samców co najmniej 80 cm, u suk co najmniej 72 cm.

WADY Każda różnica, odchylenie od opisanych wyżej punktów musi być postrzegane jako błąd, który powinien być oceniony adekwatnie do stopnia tego odchylenia.

WRAŻENIE OGÓLNE
Niedostateczne piętno płci, brak harmonii, zbyt lekka, bądż zbyt ciężka budowa.

CHARAKTER
Zbyt mała pewność siebie, nerwowość, niski próg pobudliwości.

GŁOWA
Nierównoległe linie czoła i grzbietu nosa. Głowa jabłkowata, bądź klinowata. Za mały przełom czołowy, silnie zaznaczona muskulatura policzków.

KUFA
Szpiczasta ,zbyt mocno obwisłe wargi (tzw. luźne fafle). Grzbiet nosa wklęsły (nos siodłowaty), wypukły, albo opadający do przodu.

UZĘBIENIE
Za wady uznawane są wszelkie odchylenia od prawidłowego, całkowitego i pełnego uzębienia (tolerowany jest tylko brak P1 w żuchwie). Wadą jest także nieregularne ustawienie poszczególnych siekaczy, tak, że zwarcie nie jest nie jest zachowane. Zęby za małe, zgryz cęgowy.

OCZY
Luźne powieki, zbyt czerwone spojówki. Jasne, bursztynowo -złote oczy o kłującym spojrzeniu. Oczy wodnisto -błękitne, albo oczy o zróżnicowanym kolorze u wszystkich jednobarwnych dogów. Oczy za szeroko rozstawione lub skośne.

USZY
Za wysoko lub za nisko osadzone, odstające na boki lub płasko przylegające. Uszy obcięte : formą i długością nie pasujące do głowy, nierównomiernie napięte. Uszy które nie stoją prosto.

SZYJA
Krótka, gruba. Tzw. jelenia. Zbyt dużó luźnej skóry, zwisające podgardle.

GRZBIET
Zapadnięty lub karpiowaty. Grzbiet za długi. Linia grzbietu unosząca się ku tyłowi.

ZAD
Mocno opadający lub położony zupełnie poziomo.

OGON
Zbyt masywny, za długi, za krótki, za wysoko bądź za nisko osadzony. Noszony powyżej linii grzbietu, albo noszony zbyt nisko, zakrzywiony.

KLATKA PIERSIOWA
Żebra płaskie albo przeciwnie -beczkowate. Niewystarczająco szeroka i głęboka klatka piersiowa. Zbyt silnie uwydatniona rękojaść mostka.

LINIA DOLNA
Linia brzucha za mało podciągnięta. U suk - niedostatecznie podciągnięte sutki.

KOŃCZYNY PRZEDNIE
Strome kątowanie. Lekki delikatny kościec, słabe umięśnienie. Brak prostego ustawienia.

KŁĄB
Luźny, strome ustawienie łopatek.

ŁOKCIE
Skręcone do wewnątrz lub na zewnątrz. Luźno ustawione.

PRZEDRAMIĘ
Wygięte, uwypuklone ponad stawem nadgarstkowym.

STAW NADGARSTKOWY
Zbyt miękki , zbyt wygięty.

ŚRÓDRĘCZE
Zbyt skośne lub spadziste.

KOŃCZYNY TYLNE
Za głęboko lub za płytko kątowane. Krowia postawa tylnych kończyn, postawa wąska lub beczkowata. Staw skokowy niestabilny.

STOPY
Płaskie, długie, mało zwarte.

RUCH
Pozbawiony swobody, związany. Częstrzy lub trwały inochód. Brak harmonii pomiędzy akcją przedniej i tylnej partii ciała.

SZATA
Włos matowy. Błąd rodzajowy : włos ostry, druciany. Zbyt uboga szata.

UMASZCZENIE

MAŚĆ ŻÓŁTA: Żółto - szara, żółto - błękitna, izabelowata lub brudnożółta
MAŚĆ PRĘGOWANA: Podstawowa barwa srebrno - błękitna, albo izabelowata. Wyblakłe, niewyraźne i nierównomiernie rozmieszczone pręgi.
MAŚĆ ARLEKIN: Błękitno - szary odcień podstawowy, duże żółto - szare, lub błękitno - szare plamy.
MAŚĆ CZARNA: Kolor czarny z odcieniami żółtawym, brązowawym, błękitnym.
MAŚĆ BŁĘKITNA: Żółto albo czarno - błękitny kolor.

POWAŻNE WADY CHARAKTER
Bojaźliwy, tchórzliwy.

UZĘBIENIE
Przodozgryz, tyłozgryz, zgryz przemienny.

OGON
Załamany.

WADY DYSKWALIFIKUJĄCE CHARAKTER
Agresywność jak i kąsanie z tchórzostwa.

NOS
Koloru wątrobianego. Nos rozszczepiony

KOLOR
Dogi zółte i pręgowane z białą linią na czole, białą obrażą wokół szyi, z białymi skarpetkami czy białym końcem ogona. Dogi błękitne z wymienionymi wyżej białymi znaczeniami. Arlekiny białe, bez żadnej czerni (albinosy) ; dogi koloru gołębiego ; dogi porcelanowe - z przeważającymi szarymi, żółtymi czy pręgowanymi plamami. Tzw. szare arlekiny - gdy podstawowe umaszczenie (tło) stanowi barwa szara.

WZROST
Poniżej dolnej granicy wzrostu.

DODATKOWO
U samców muszą być widoczne dobrze rozwinięte jądra, całkowicie umieszczone w mosznie.


Dużo tego Wink



Przypominam, że w Polsce obecnie jest zakaz kopiowania psom uszów i ogonów!!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kida
Administrator
Administrator



Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 1273
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:59, 04 Lut 2006    Temat postu:

Z wyglądu takie sobie..........

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Myszka
.. THE BIG DOG ..
.. THE BIG DOG ..



Dołączył: 16 Lis 2005
Posty: 1524
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Ze Schroniska..

PostWysłany: Sob 22:11, 04 Lut 2006    Temat postu:

A mi sie strasznie podobają kocham Szczególnie arlekiny i czarniusie są piękne

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Atha
Psia Mama
Psia Mama



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 662
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: <złe polecenie, lub nazwa pliku>

PostWysłany: Sob 23:26, 04 Lut 2006    Temat postu:

A ja uwielbiam żółte i błękitne :love: Są takie... królewskie Wink
Tu jest żółty:

Błękitny szczeniorek :love:

Arlekin (jak ja nienawidze blogowych adopcji Confused )

Czarny

i pregowany Very Happy


Widzicie, że niekopiowane są dużo ładniejsze Cool


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kida
Administrator
Administrator



Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 1273
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 10:45, 05 Lut 2006    Temat postu:

To drugie zdjęcie jest piękne!!!!!!!!! kocham

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sara
Szczeniaczek
Szczeniaczek



Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 134
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 11:39, 05 Lut 2006    Temat postu:

Śliczne psiunie!!!! kocham

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Myszka
.. THE BIG DOG ..
.. THE BIG DOG ..



Dołączył: 16 Lis 2005
Posty: 1524
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Ze Schroniska..

PostWysłany: Nie 14:25, 05 Lut 2006    Temat postu:

Ten błękitny cudny Wink I pręgowane siem mi podobaja Very Happy To sa chyba jedne z największych psów..? Czy coś pomyliłam ?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Atha
Psia Mama
Psia Mama



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 662
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: <złe polecenie, lub nazwa pliku>

PostWysłany: Nie 15:29, 05 Lut 2006    Temat postu:

To chyba w ogóle największe Very Happy (możliwe, że wilczarze są większe, ale nie jestem pewna) Ja też błękitne lubie najbardziej Wink

Kiedyś, na wakacjach w czechach zobaczyliśmy błękitną sukę. Moja mama do mnie- 'patrz, wyżeł weimarski'. Ja się załamałam, różnicy w ogóle nie widać Laughing


Wyżeł weimarski


dog niemiecki


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kida
Administrator
Administrator



Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 1273
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 16:46, 05 Lut 2006    Temat postu:

A mi się niepodoba w ich wyglądzie jedno:
od karku reszt tłowia spada im znacząco w dół!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Atha
Psia Mama
Psia Mama



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 662
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: <złe polecenie, lub nazwa pliku>

PostWysłany: Nie 17:01, 05 Lut 2006    Temat postu:

u ONów bardziej spada Wink
Sczeniaki dogów nie powinny skakać. Bardzo szybko rosną im kości, a skakanie mogłoby na to źle wpłynąć. W ogóle to dogi są delikatnymi psami Wink Duże psy, a nadają się do mieszkań (oczywiście warunek- spacery), bo są bardzo spokojne. Łagodne do dzieci i bardzo wierne- cudowne psy. Niestety- jak to molosy, slinią się nieźle Wink I dlatego mam setera a nie doga Mr. Green zcieranie śliny z sufitu jest jednak nad moje siły


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kida
Administrator
Administrator



Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 1273
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 17:21, 05 Lut 2006    Temat postu:

To by było rzeczywiście okropne!!! (z tą śliną)

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Myszka
.. THE BIG DOG ..
.. THE BIG DOG ..



Dołączył: 16 Lis 2005
Posty: 1524
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Ze Schroniska..

PostWysłany: Nie 21:47, 05 Lut 2006    Temat postu:

Mi sie zdaje ze wilczarze sa wieksze :] Mira dobre to z scieraniem sliny z sufitu ;D

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sara
Szczeniaczek
Szczeniaczek



Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 134
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:41, 07 Lut 2006    Temat postu:

Mi siem najbardziej popdobają te psiaki w odcieniu brązowu - rudu i czerni plamek kocham

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Furia
.. THE BIG DOG ..
.. THE BIG DOG ..



Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 1408
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: ok Rzeszowa

PostWysłany: Śro 17:42, 08 Lut 2006    Temat postu:

Ojjj tak dogusie moja miłość kocham A raczej jedna z moich miłośći Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Myszka
.. THE BIG DOG ..
.. THE BIG DOG ..



Dołączył: 16 Lis 2005
Posty: 1524
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Ze Schroniska..

PostWysłany: Śro 18:23, 08 Lut 2006    Temat postu:

Moja tez Wink Mnie jakby ktos spytał jakie rasy lubie wymieniłabym chyba z 30 ale ta by sie w niej znalazła napewno, rzeczywiscie ładniejsze sa psy bez kopiowanych uszków :] Przecież żywym przykładem jest Koja...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Furia
.. THE BIG DOG ..
.. THE BIG DOG ..



Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 1408
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: ok Rzeszowa

PostWysłany: Czw 16:02, 09 Lut 2006    Temat postu:

Ojj Koja wygląda cudownie kocham A jakby wyglądała z kopiowanymi uszami...???

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Myszka
.. THE BIG DOG ..
.. THE BIG DOG ..



Dołączył: 16 Lis 2005
Posty: 1524
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Ze Schroniska..

PostWysłany: Pią 20:08, 10 Lut 2006    Temat postu:

Też pięknie ale nie tak jak naturalnie:)

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sara
Szczeniaczek
Szczeniaczek



Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 134
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:46, 10 Lut 2006    Temat postu:

Ja tam wole naturalne..
Ale kopiowane też są fajne..


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Myszka
.. THE BIG DOG ..
.. THE BIG DOG ..



Dołączył: 16 Lis 2005
Posty: 1524
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Ze Schroniska..

PostWysłany: Sob 17:20, 11 Lut 2006    Temat postu:

Ja nie zaprzecze kopiowane tez fajnie wyglądają ale 100 razy wole te naturalne ;P

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
NeLu$
Mała Psinka...
Mała Psinka...



Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:56, 11 Lut 2006    Temat postu:

Jedna z moich ulubionych ras Cool takie potęzne psiska Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dla miłośników Czterech łapek | FORUM ZNÓW OTWARTE!!! Strona Główna -> Grupa II Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Theme xand created by spleen & Soft.
Regulamin